Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

17 Haziran 2011 Cuma

LİMON+SARIMSAK MUCİZESİ


-Yine bana maille geldi paylaşmak istedim biraz araştırınca değişik tariflerde çıkıyor bilginize.

Hayırlı cumalar.

Ülkü

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gençlik  iksiri


Bu iksiri  ilk  Rus  doktorları  bulmuş.
Neyi  mi? Temmuz-Ağustos  ayları  arasında  beyaz  ve  pembemsi  renkli  çiçekler  açan, vatanı  Orta  Asya  olan, eski  Mısırlıların  3  bin  yıl  önce  kullandıkları  A,B1,C,E  vitamini  yüklü  bir  ecza  deposunu  yani; Sarımsak  ya  da  Sarımsak(Allium  sativum)’ı…

Babası  yaşlıdır,göğüs  ağrıları  şiddetlenmiştir.Dört  saat  sürecek  ameliyatı  kaldıramaz  gözüyle  baktıkları  için  umutlarını  kesmişlerdir  ailecek…Bir  arkadaşı  “Ameliyat  öncesi  bir  de  bunu  deneyin”der.Onlar  da  denerler…Babasının  “koroner  by-pass”ile  üç  damarı  değişecekken  bu  İKSİR  sayesinde  %100  tıkalı  olan  damarları  açılır…Doktorlar  hayretlerini  gizleyemezler!...

İşte  o  sihirli  İKSİR’in   karışımı ;

2  litre  limon  suyu ,  40  diş  orta  boy  soyulmuş  ve  ezilmiş  sarımsak  ağzı  sıkı  kapanan  bir  kavanoza  koyup  üzeri  koyu  renkli  kağıt  ve  bezle  kapatılır.normal  oda  sıcaklığında  25  gün  boyunca  her gün  çalkalanarak  saklanır.Sarımsaklar  iyice  eriyince  25  günün  sonunda  kavanozu  açıp  her  sabah  aç  karnına  yarım  veya  içilebiliyorsa  bir  çay  bardağı  içilir.kavanoz  bitene  kadar  içilecek, kapağı  hep  kapalı  olacak , içine  asla  su, şeker  vb. karıştırılmayacak.  Bu  karışımı  içtikten  sonra  en  az  yarım  saat  bir şey  yiyip  içilmeyecek… Yarım  saat  geçtikten  sonra  kahvaltı  yapılacak. Mümkünse  her  sabah  aynı  saatlerde  içilecek.

İKSİRİN  YARARLARI  :

-Tüm  damar  iltihaplarını (vaskulit) tedavi  ediyor, tıkanan  damarları  açıyor,damar  sertliğini  ve  hipertansiyonu  önlüyor.

-Kolesterol  ve  lipiti  düşürüyor,zararlı  yağların  yakılmasını  sağlıyor,kilo  verdiriyor,(bazal  metabolizmayı  hızlandırıp  yağların  yakılmasını  sağladığı  için  iştahı  da  açıyor,bu  dönemde  diyete  dikkat  etmek  gerekiyor!...)şekeri  düşürüyor,pankreasın  kendisini  yenilemesini  sağlıyor.

-Böbrek  ve  safra  taşlarını  eritiyor, idrar  söktürüyor, vücuttaki  şişkinlik  ve  tüm  dokulardan ödemi  kaldırıyor.

-Helycobacter  pylori  adlı  ülser  mikrobunu  öldürerek  mide  ve  oniki  parmak  bağırsağı  ülserlerinin  tedavisini  yapıyor.

-Tüm  romatizmal  iltihabı  önleyip, her  türlü  romatizmal  ağrıları  dindiriyor, kireçlenmeyi  önlüyor, eklem  düzeylerinin  yenilenmesini  sağlıyor, her  türlü  ağrıyı  kesiyor. 

-Beyin  hücreleri  ve  tüm  sinir  sisteminin  yenilenmesini  sağlıyor, sinirdeki  aksiyon  potansiyelini  düzenleyip  ileri-refleks  hızını  arttırıyor,felçlere  ve  vertigoya  fayda  veriyor.

-Vücudun  bağışıklık  sistemini  son  derece  kuvvetlendiriyor  ve  her  türlü  alerjiyi  özellikle  damarsal  kökenli  ve  strese  bağlı  cilt  alerjilerini  kökünden  kesiyor, kansere  karşı  tüm  vücudu  koruyor…

Evet  ilk  kez  Rus  doktorlarının  bulduğu  şimdi  ABD’de  uygulanmaya  başlanan  ve  de  tıpta  devrim  yaratacağı  söylenen  GENÇLİK  İKSİRİ  işte  böyle  bir  şey… DENEMEKTE  YARAR  VAR….

16 yorum:

Küçük Mucizem dedi ki...

ASLINDA İKİSİ DE SEVDİĞİM GIDALAR
AMA SABAH AÇ KARNINA İÇİLEBİLİR Mİ BİLMİYORUM
YA SARMISAK KOKUSUYLA İŞE GELMEK??

otuzundansonra dedi ki...

Bu söylediğin rahatsızlıklar annemde de var.Acaba ona kullansak mı ki ?Denemekten ne çıkar akşam annemle bir konuşayım.Sağol güzel paylaşım.

♥●• Izdiher·•●♥ dedi ki...

I like both lemon and garlic .

Şerife dedi ki...

çalıştığım için vede kocamın soğangiller antipatisi olduğu için ben yaşlanmaya mahkumum :)

sezobigo dedi ki...

ben çok önce duymuştum bunu annemin arkadaşlarından ve yapanda vardı tansiyon ve damarları açtığı için yapıyorlardı.
sonuç mu?
valla hatırlamıyorum:))

öz'üm dedi ki...

ülkücüm , ben böyle şeylere inanmıyorum..yakında kokusu çıkar..

Gul/İnn dedi ki...

ilginç gerçekten..doğa büyük bir eczane ama bazen yanlış sonuçlarda doğurabilir..ikilemde kalıyorum ben açıkçası..

Ülkü dedi ki...

Naneli şeker kokuyu halleder :)
Benim annemde böbrek sorunlu onun için sirkeli suda sarımsak ve yumurta bekletilip içilmişti sanırım işe yaradı..bununda işe yarayacağını düşünüyorum birlikte olmasada ayrı ayrı mutlaka tükeltimesi gerekli..
Kokusu var zati özüm :) limon ve sarımsaktan bahsediyoruz başka birşey olsa bende inanmayabilirdim :)
Herkesin kendi tercihi tabiki birşey diyemem..

Krnc dedi ki...

Oldum olası alternatif tıbbı çok sevmiş,yakın bulmuş ve faydasını da kendim ve çevremden görmüşümdür.Ülkümün dediği gibi tercih meselesi,ve en önemlisi şu: kürlerdeki herhangi bir maddeye alerjisi olanlar denemek istiyorlarsa ya ilk zaman çay kaşığı ile denesinler ya da hiç denemesinler.
Herkese hayırlı şifalar,acil şifalar diliyorum.Amin
:)

AsLI dedi ki...

Bundan sonra sen bizim saglik blogumuz ol Ülküm.Ne güzel $eyler ögretiyorsun bize.Öpim mi ? :)))

Ülkü dedi ki...

Evet karımcamcım bile bile lades olmaz ki içerisinde kişiye dokunan birşey olursa kullanmaması kişinin yararına..Amin şekerim :)

Aslı'm olayım :) Öp öp :))

deniza17 dedi ki...

Bu bilgi paylaşımı için çok teşekkürler

Ülkü dedi ki...

Merhaba, hoşgeldiniz öncelikle :)
Rica ederim, işe yaramasını umuyorum ki yarıyor denenmiştir..

Adsız dedi ki...

Merhabalar ,

Ben 36 yaşında Amerikda yüksek lisansımı tamamlamış testis tümörü alınmış ve sonrasında Kemoterapi tedavisi gören bir hastayim.Madem bu kadar basit olan bir tedavi sonucu var ise neden insanlara eziyet çektiriyorlar. Daha 1. Kemoterapi küründe bütün bağışıklık sistemim çöktü .. Eğer gercekten bu mucizevi gençlik iksiri işe yaramışsa ben hiç bir kimsenin evet bu bana çok iyi geldi dediğini tüm araştırmalara rağmen ne gördüm me de duydum.sanki biraz bana reklam mış gibi geliyor... Lütfen kanıtlar Yada ornek kisiler varmı? Var ise birbirimize yardımcı olalım ... Amac marketing ise size kolay gelsin... Lütfen yorumunuz rica olunur....

Ülkü dedi ki...

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle.
Tek amacım belki yardımcı olur bu bilgi diye paylaşmaktı.
Biri denemiş olsada yazsa keşke inanın bilmiyorum.
Limon ve sarımsak zaten faydaları bilinen şeyler reklam amaçlıd aolduğunu sanmıyorum

Adsız dedi ki...

Arkadaslar bu kür rozaseaya ( kılcal damar genişlemesi) iyi gelirmi

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...